מי אנחנו??

הסיפור שלנו

אני אסנת יצחק-ליכטנשטיין, גדלתי ברמת ישי.

עוד כנערה, נדבקתי בחיידק שלא עוזב… חיידק המוזיקה.

רמת ישי והעמק היו קצת 'יבשים'  מבחינה מוזיקלית ולא מצאתי את המקום ללמוד ולהתפתח.
אחרי הצבא עברתי לתל אביב ושם לראשונה נחשפתי לאנשים שמדברים בשפה שלי. שפת המוזיקה.

אין ספור הופעות, אין ספור אמנים ומוזיקאים בכל פינה, שם קיבלתי את ההחלטה שאין יום שאני לא מודה לעצמי שקיבלתי אותה –  לצאת מהמסלול ׳הבטוח׳, המסלול המצופה ממני, ללמוד מקצוע 'אמיתי'.

בלעתי את ה'מילים המורידות', הרמות הגבה והספקות של הסובבים אותי ונרשמתי ל'רימון', משם לתואר ראשון ושני בהוראת המוזיקה ב'מכללת לוינסקי'.

תל אביב הייתה נפלאה אליי, ביליתי הרבה שעות בנגינה, שירה, הופעות, שם הכרתי את אורי.

לקראת בואו של הילד הראשון שלנו, איתמר בר, החלטנו לעזוב את המרכז לטובת חזרה לעמק.
אחד הדברים הראשונים ששמתי לב אליהם, זה שלצערי המצב נותר בעינו מבחינת מקומות ללימוד מוזיקה והשראה.
ואז החלטתי, בגיבוי מלא ופרגון מצד אורי, לעשות מעשה: להקים בית למוזיקאים ולאומנים לתרבות וליצירה ולהביא את הקורסים והסדנאות המעולים שקורים במרכז, צפונה.
תוך כדי הדרך החלטנו להיפרד כזוג, אך הבנו שאנחנו עדיין שותפים מעולים ונשארנו בשותפות במוזה.

אורי ליכטנשטיין, חובב יזמות, הגיע בכלל מעולם המסעדנות, הקפה וניהול בתי קפה. למזלי, הוא נדבק בחיידק המוזה והחליט לאחד איתי כוחות ולצאת איתי למסע – המסע להבאת הבשורה לעמק.

החלטנו לעשות פרויקט מימון המונים –  הדסטארט – בעיקר כדי ליצור באזז ולהפיץ את הבשורה המיוחדת וגם לרתום תומכים בחזון הגדול. קבענו שהסכום ההתחלתי שיעזור לזה לקרות הוא 50,910 ש״ח, סכום שאותו הצלחנו לגייס במלואו אחרי תקופה של 30 ימים, שבסופם 217 אנשים מדהימים האמינו בחזון ושמו גם את כספם.

כבר בהתחלה הבנו שמשהו לא מספיק מדויק.
אנשים יצאו מאוד מרוצים ובהחלט עפו באוויר אך עדיין הרגשנו שהבשורה שלנו – להביא את המרכז צפונה, זו לא בשורה מספיק חשובה משמעותית.ֿ  שמסתתרת שם בשורה גדולה הרבה יותר, שנוגעת בהרבה יותר אנשים.
התחלנו להקשיב טוב טוב לבוגרים שלנו ולחברים במהלך הסדנאות, התחלנו להקשיב טוב טוב לאנשים שהתעניינו לקבל מידע על הקורסים ולאט לאט הצלחנו לדייק את המהות והחזון שלנו:

״אנחנו רוצים לאפשר לאנשים שרוצים, זמן מוזה לדברים שהם אוהבים״ אנחנו רוצים לפנות לאו דווקא למוזיקאים ולאומנים שרוצים לעבוד בתחום. אלא לאנשים שרוצים להגשים חלום ישן.

אנחנו רוצים לפנות ליעל, בחורה בת 38 שכל החיים פחדה לשיר, חשבה שהיא שרה גרוע. במפגש ראשון היא שרה מהכיסא, בשקט עם ליווי של אסנת. ואחרי 8 מפגשים היא כבר הזמינה את הקרובים אליה – עמדה מאחורי מיקרופון ושרה מול 30 אנשים במפגש הסיום. וואו, התגשמות החזון שלנו ביג טיים.

אנחנו רוצים לפנות לשי, בעלים של בר, שפוגש את מוזיקת הרוק ערב ערב, שיש לו גיטרה מטורפת בבית כבר שנים והוא מעולם לא מצא את הזמן לגעת בה. שהגיע לקורס 'דרך המיתרים' ולאחר שישה מפגשים ניגן באופן בסיסי. היום, כחודשיים לאחר הקורס הוא כבר מלווה את עצמו ויכול לנגן את כל שירי הרוק שהוא משמיע בפאב. וואו, החיים שלו השתנו בענק.

אנחנו רוצים לפנות לענת, שהפעם הראשונה שהיא כתבה שיר היא בסדנת הכתיבה והפזמונאות של נעם חורב. ומאז.. היא כותבת עוד ועוד שירים, משתפת פעולה עם מלחינים, מנסה להגיע לאמנים ובעיקר, מצאה את המילים להביע את עצמה. וואו, טירוף.

אלו האנשים שבא לנו לגעת בהם ולהיות הצינור שמאפשר להם לעוף על עצמם.
אנחנו בוחרים את התכנים שלנו בקפידה רבה ולוקחים אחריות מלאה להעיף אותו באוויר.
אנחנו מחפשים אנשים שבא להם לעבור תהליך כיפי עם עצמם, לעבור חוויה משמעותית שבסופה ייפתח להם שער ענקי לעולם המוזיקה או היצירה.

בשנה החולפת התאהבנו יותר ויותר בחזון, באנשים, במוזה ראינו איך אנשים יוצאים מוארים, הבנו את הפוטנציאל ושמנו לעצמינו מטרה משותפת  – לתדלק אנשים במוזה!

נעם חורב סדנת כתיבה ופזמונאות במוזה הבית של המוזיקה והיצירה
יצירת המוזה - מוזה הבית של המוזיקה והיצירה
גיוס מוצלח הדסטארט - מוזה הבית של המוזיקה והיצירה

צרו איתנו קשר